Jak dobrać firanki do kuchni?

Jednym z ważnych elementów wystroju poszczególnych pomieszczeń są firanki i zasłony. Osłonięte nimi okno nie tylko daje poczucie prywatności przed spojrzeniami sąsiadów, ale też dodaje wnętrzom charakteru i przytulności. Inne firanki będą pasować do salonu, sypialni czy jadalni, a zupełnie inne sprawdzą się w kuchni. 

Jak dobrać firanki?

Firanki do kuchni pełnią zazwyczaj głównie funkcję dekoracyjną. Oczywiście wiele zależy od wymiarów samego okna oraz od tego, jaką kto ma kuchnię. Najczęściej jednak w tym pomieszczeniu najlepiej sprawdzają się krótkie firanki, wykonane z lekkich, przejrzystych materiałów. Mogą one być upięte na różne fantazyjne sposoby, tak, że osłaniają tylko część okna. Częstym wyborem są tzw. zazdrostki lub ozdobne lambrekiny. Ciekawy efekt mogą dać także firany makarony puszczone luzem lub dekoracyjnie upięte.

Gdzie kupować kuchenne firanki?

Zarówno w większych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach znajdziemy sklepy stacjonarne sprzedające różne firanki gotowe lub na metry. Wygodnym sposobem na znalezienie idealnych dekoracji okiennych są sklepy online, gdzie możemy w łatwy i szybki sposób znaleźć to, czego szukamy.

Warto sprawdzić oferty na stronie internetowej. Znajdziemy tam firany i zasłony welurowe, a także różnorodne firanki do kuchni. Bogaty asortyment obejmuje firanki z różnych materiałów i w wielu wersjach kolorystycznych, klasyczne gładkie oraz zdobione różnymi wstawkami, falbanami i innymi ozdobami.