Z uzależnień można się wyleczyć

Wokół nas jest coraz więcej uzależnionych osób. Ci, którzy chcą się uwolnić od swojego nałogu nie są dzisiaj pozostawieni sami sobie. Ośrodek leczenia uzależnień jest placówką, w której osoby uzależnione otrzymają wsparcie.

Nie tylko terapia alkoholizmu

Wbrew nazwie ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych oferuje znacznie szerszy zakres usług. Terapia alkoholowa jest tylko jedną z nich. Ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych specjalizuje się także w terapii innych uzależnień. Specjalnością ośrodka jest nie tylko leczenie alkoholizmu, ale także narkomanii, uzależnienia od leków, multimediów i dopalaczy.

Terapia alkoholowa oraz innych uzależnień prowadzona jest przez zespół doświadczonych terapeutów. Jednym z częściej zadawanych pytań dotyczy tego, ile czasu trwa terapia alkoholowa. Ośrodek dla alkoholików każdego pacjenta traktuje indywidualnie. Okres pobytu na ogół trwa sześć tygodni. Ale jeśli jest taka potrzeba, to leczenie alkoholizmu może trwać dłużej.

Różne formy leczenia

Ośrodek dla alkoholików proponuje nie tylko leczenie stacjonarne, ale także ambulatoryjne. Osoby uzależnione mogą liczyć na bardzo dobre warunki pobytu, ale też na dyskrecję. Ośrodek dla alkoholików proponuje zarówno terapię indywidualną jak i grupową. Plusem jest także to, że opieką terapeutów mogą zostać także objęte rodziny osób uzależnionych.

Samodzielne wyjście z nałogu jest bardzo trudne, udaje się tylko nielicznym. Znacznie łatwiej jest uwolnić się od uzależnienia przy wsparciu doświadczonych terapeutów.