Jak działa długoterminowy wynajem samochodów?

Każdy kto zastanawia się jak właściwie działa długoterminowy wynajem samochodów, powinien zainteresować się miejscem, jakim jest wypożyczalnia samochodów długoterminowa, gdzie można w sposób łatwy, wygodny i korzystny wynająć dowolne auto osobowe bądź dostawcze na czas od jednego roku do pięciu lat. Wynajem długoterminowy samochodów to nic innego jak umowa najmu podpisana pomiędzy osobą fizyczną bądź firmą a wypożyczalnią, która użycza pojazd na zasadach najmu na wybrany przez klienta okres.

Dla kogo jest wynajem samochodów?

Opcja jaką jest wynajem długoterminowy aut, to najlepsza oferta dla firm, które poszukują sposobu na znalezienie taniej wersji wynajmu samochodu na firmę, bez zaciągania kredytu i ponoszenia wysokich nakładów środków własnych. W takiej sytuacji przedsiębiorstwo nie musi zaciągać kredytu na zakup samochodu, dzięki umowie wynajmu może otrzymać nie jeden a kilka samochodów firmowych, przy zachowaniu stosunkowo niskich kosztów. Wybierając auto na abonament, każda firma stawia na nowoczesność, bezpieczeństwo oraz bogatą ofertę wyboru różnego rodzaju modeli samochodowych.

Dlaczego wynajem samochodu długoterminowy jest lepszy od leasingu?

Decydując się na leasing, właściciel firmy musi liczyć się z wysokimi kosztami, które są zbliżone do zaciągnięcia kredytu na kupno samochodu. Jeżeli przedsiębiorstwo nie ma zdolności kredytowej, żadna firma nie udzieli mu kredytu nawet na zasadach leasingu. Wypożyczalnia samochodów długoterminowa to przede wszystkim jedna stała rata abonamentowa, brak ponoszenia jakichkolwiek opłat wstępnych oraz oprocentowania związanego z ratami kredytu. Wynajem długoterminowy to jedna z najtańszych opcji posiadania wysokiej jakości samochodów w firmie.