Skuteczne zabezpieczenie domu

Każdy dom musi być wyposażony w wykrywacz tlenku węgla. Tak zwany czujnik tlenku węgla to urządzenie, które zareaguje na obecność tego gazu w powietrzu. Jest to tak bardzo ważne, ponieważ producent czujników czadu wyposaża nas w możliwość, której nie mamy my sami. Człowiek nie jest w stanie organoleptycznie wykryć czadu. Czujnik czadu zacznie alarmować zanim zaczniemy odczuwać skutki zatrucia czadem. Bez tego nierzadko jest za późno na reakcję, a wiele osób dusi się we śnie.

Czad to wynik wolnego spalania

Zanim pożar wybuchnie na dobre, czujka czadu jest wstanie go wykryć. Możliwe jest to dzięki temu, że detektor czadu wykrywa gaz powstający w wyniku słabego spalania materiałów palnych. Czujki czadu czasami gorzej sobie radzą z otwartymi pożarami i potrzebny jest im wtedy do pomocy kompleksowy czujnik przeciwpożarowy. Czujnik tlenku alarmować będzie już jednak od razu w sytuacji, kiedy ogień nie rozpalił się jeszcze na dobre.

Co więcej, wykrywacz czadu poinformuje nas o niesprawnej instalacji kominowej. Czujka tlenku węgla to ponadto ochrona przed nieprawidłowym działaniem elementów grzewczych, na przykład kotła centralnego ogrzewania. Jeśli działa źle, pojawi się czad.

Korzystajmy z rozwiązań kompleksowych

Każdy producent czujników taki jak EI Electronics, oferuje nam kompleksowe czujki przeciwpożarowe. Związane jest to z tym, że zarówno sama produkcja czujników, jak i potem sprzedaż czujników, ma na celu przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa. A to uzyskuje się poprzez zabezpieczenie wielu wektorów. Kompleksowa czujka pożarowa to także czujnik pożaru, czyli czujnik ognia, czadu, a także temperatury i dwutlenku węgla w jednym plastikowym opakowaniu.