Kody kreskowe dla produktów

Każdy właściciel marki handlowej ma prawo do kodowania swoich produktów zgodnie z obowiązującymi standardami. Bardzo często do kodowania produktów wykorzystywane są kody EAN.

Aby łatwiej można było znaleźć dany produkt

Kody EAN służą nie tylko do kodowania różnych produktów. Kody EAN ułatwiają także konsumentom wyszukanie produktu, których ich interesuje. Z reguły kody EAN mają postać kodu kreskowego. Wielu z nas styka się z tymi kodami na co dzień nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Obecnie w Internecie dostępne są różnego rodzaju bazy, które ułatwiają wyszukanie interesujących produktów. Baza produktowa jest na ogół mocno rozbudowana. Co ważne, baza produktowa jest regularnie rozbudowywana o nowe produkty. Baza produktowa bardzo często jest udostępniana użytkownikom bez pobierania jakichkolwiek opłat. Kody EAN nabrały szczególnie dużego znaczenie w dobie e-sklepów.

Jak znaleźć dany produkt?

Aby wyszukać dany produkt nie trzeba dzisiaj znać nawet jego nazwy. Wystarczy znać jego kod EAN. Wyszukiwarka kodów jest narzędziem, które można wykorzystać do tych poszukiwań. Wyszukiwarka kodów to bardzo proste w obsłudze narzędzie. Aby z niej skorzystać nie potrzeba żadnych specjalnych umiejętności. Plusem jest także to, że wyszukiwarka kodów umożliwia szybkie odnalezienie danego produktu w nawet bardzo rozbudowanej bazie produktowej.

Kody EAN pojawiły się pod koniec lat 70. XX wieku. Obecnie są wykorzystywane do znakowania większości produktów. Kody te występują w czterech różnych wersjach.