Bez względu na to, czy prowadzimy sklep stacjonarny, czy też internetowy, jego funkcjonowanie będzie tym sprawniejsze, im staranniej będzie przygotowana sklepowa baza produktowa. Jest ona nieoceniona nie tylko wtedy, gdy chcemy w prawidłowy sposób zarządzać stanami magazynowymi, ale i wtedy, gdy zależy nam na prowadzeniu odpowiedzialnej polityki produktowej.
Kody EAN tworzone prawidłowo i bez chaosu sprawiają, że z łatwością można budować strategię sprzedażową, a także planować procesy logistyczne. Bazę produktową możemy budować od podstaw, nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, aby korzystać z gotowych rozwiązań,
Specyfika baz produktowych
Bazy danych produktowych zawierają wiele informacji, kluczowe znaczenie mają jednak tak zwane identyfikatory produktów. Przeważnie funkcję taką pełnią kody EAN, mamy jednak do czynienia także z szeregiem innych numerów, mniej lub bardziej unikatowych. Posługiwanie się zróżnicowanymi identyfikatorami niejednokrotnie prowadzi do chaosu, który utrudnia nie tylko bieżące prace magazynowe, ale i planowanie przyszłych strategii. To właśnie dlatego przejrzystość i aktualność bazy produktowej ma tak duże znaczenie nie tylko dla dużych firm, ale i dla niewielkich podmiotów.
Czas wprowadzić porządek
Nad bazą produktową można panować samemu, gdy jednak zaczyna to sprawiać wrażenie zadania niemożliwego do wykonania, warto poszukać pomocy z zewnątrz. Pomocna może być choćby wyszukiwarka kodów pozwalająca na ustalenie kodu EAN dla określonego produktu. Jeśli wyszukiwarka jest regularnie aktualizowana, nie ma mowy o produktach, których kody są niemożliwe do odnalezienia.
Pracownicy firm zajmujących się tego rodzaju działalnością mogą przy tym nieść pomoc także wtedy, gdy pojawi się konieczność stworzenia własnej bazy w firmie. Gdzie szukać takiego wsparcia? Sprawdź: https://www.eprodukty.gs1.pl/