Figurki Fortnite – dwa podstawowe rodzaje

Figurki kultowych bohaterów gier komputerowych ma w swojej ofercie niemal każdy sklep Fortnite. Figurki to właśnie takie postacie, których nie może zabraknąć w asortymencie sklepów (zwłaszcza jeżeli jest to sklep dla geeków). Dlatego też wiele z nich wprowadza je do swojej oferty i sprzedaje w wielu rodzajach i odsłonach. Wśród nich dużą popularnością cieszą się dwie podstawowe wersje – Action Figures i Funko POP.

Action Figures, czyli figurki akcji

Pierwszą grupą popularnych zabawek stanowią tak zwane figurki akcji – Action Figures. Ich cechą charakterystyczną jest to, iż są one wiernym odzwierciedleniem skinów z gry – i to w każdym elemencie. Tego typu figurki są stosunkowo duże, posiadają około 18 centymetrów wysokości, oraz w pełni ruchome (co pozwala nie tylko na zabawę, ale także na dowolne ustawienie – na przykład na półce). Dodatkowo figurki Fortnite są wyposażone w różnorodne akcesoria (takie jak plecaki lub broń). To wszystko sprawia, iż figurki akcji cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród wielbicieli samej gry, ale także wśród kolekcjonerów (i to nie tylko tych najmłodszych).

Figurki Fortnite Funko POP

Innym rodzajem figurek Fortnite są te w odmianie Funko POP. Od figurek akcji różni je przede wszystkim wielkość – te drugie są stosunkowo nieduże, bo posiadają zaledwie około 9 centymetrów wysokości. A to co je wyróżnia to wielka głowa, która sprawia, iż wyglądają zabawnie i naprawdę przeuroczo. Jest to jedyny ruchomy element figurki, która z założenia jest statyczna i pozbawiona ruchomych części.

Figurki i gadżety Fortnite to swego rodzaju fenomen na sprzedażowym rynku. Ich niewątpliwą zaletą jest nie tylko wierne odwzorowanie, ale też dodatkowe akcesoria i wysoka jakość wykonania. Dlatego też od wielu lat cieszy wiernych wielbicieli gier komputerowych.