Sofa z funkcją spania – jaką wybrać?

Sofy lub wersalki do salonu to jeden z podstawowych elementów umeblowania tego pomieszczenia. I trudno się temu dziwić, gdyż te nowoczesne meble są nie tylko eleganckie, ale też bardzo funkcjonalne. Na szczególną uwagę zasługują sofy rozkładane z funkcją spania, które doskonale sprawdzą się w niemal każdym mieszkaniu (zwłaszcza tym małym). Jednak decydując się na taki zakup warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii. Zatem jak wybrać taki mebel?

Kształt i rozmiar mebla

Jedną z podstawowych kwestii, na jaką należy zwrócić uwagę wybierając sofy lub kanapy rozkładane jest ich rozmiar i kształt. W tym przypadku najbardziej istotne jest to, ile miejsca w danym pomieszczeniu możemy przeznaczyć na sofę i jaki kształt najlepiej sprawdzi się w danym pomieszczeniu (na przykład sofa rozkładana do przodu czy narożnik wysuwany wzdłuż boku). Dlatego też przed zakupem należy zmierzyć pomieszczenie – bez tego kroku zakup może okazać się nietrafiony.

Wygodny i praktyczny system rozkładania

Sofy z funkcją spania muszą charakteryzować się wygodnym, łatwym i praktycznym systemem rozkładania – bez tego trudno mówić o funkcjonalności danej kanapy. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na to, aby mechanizm rozkładania działał szybko i płynnie, co skróci czas przygotowywania mebla do spania i zminimalizuje ryzyko niepotrzebnych nerwów. 

Pojemnik na pościel

Ważną kwestią przy wyborze sofy z funkcją spania jest to, aby miała ona pojemnik na pościel. Rozwiązanie to pozwala na wygodne chowanie poduszki i kołdry – zwłaszcza wtedy, gdy nie są one potrzebne. Jednocześnie należy zwrócić uwagę na to, aby ten pojemnik był odpowiedniej wielkości.

Sofy z funkcją spania to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym salonie. A szeroki i bogaty wybór takich mebli sprawia, iż każdy znajdzie coś na miarę własnych potrzeb i upodobań. Ciekawa i różnorodna oferta jest dostępna na stronie internetowej.