Jaką szlifierkę kątową wybrać?

Szlifierki kątowe należą do bardzo popularnych elektronarzędzi. Dają one wiele możliwości wykorzystania. Są niezastąpione przez różnego rodzaju pracach remontowych i budowlanych. Wybór tej idealnej nie jest łatwy. Na rynku jest bowiem wiele modeli do wyboru. Szlifierki kątowe mogą się różnić między sobą między innymi rodzajem zasilania.

Szlifierki kątowe: jak są zasilane?

Szlifierki kątowe mogą być zasilane nie tylko z gniazdka. Obecnie dostępne są także szlifierki akumulatorowe. Cieszą się one bardzo dużą popularnością, gdyż są bardzo praktyczne. Szlifierka kątowa akumulatorowa sprawdza się wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do gniazdka lub jest on bardzo utrudniony.

W sprzedaży znajdują się szlifierki kątowe akumulatorowe różnych rodzajów. Można kupić szlifierki na baterie z akumulatorami litowo-jonowymi. Szlifierki na baterie z tymi akumulatorami są bardzo wydajne i lekkie.

Jaką szlifierkę kątową wybrać?

Szlifierki to część oferty każdej firmy produkującej elektronarzędzia. W swojej ofercie ma je także amerykańska firma Milwaukee. Szlifierki Milwaukee należą do tych, które uważane są ze jedne z lepszych. Szlifierki Milwaukee są wydajne, lekkie i wyjątkowo żywotne. Szlifierki Milwaukee to narzędzia różniące się mocą i rodzajem zasilania.

Firma proponuje między innymi szlifierki kątowe na baterie. Jeśli chodzi o moc, to szlifierki kątowe na akumulator mają moc 450 – 2000 W. Do obróbki twardych materiałów lepsza jest szlifierka kątowa na akumulator o mocy 2000 W. Do drobnych prac wystarczające będą te o moc 450 W.