Zakup węgla kamiennego

W Polsce wciąż najpopularniejszym materiałem opałowym jest węgiel. Dla wielu gospodarstw domowych bardzo ważne jest, aby zaopatrzyć się w jego zapasy przed zimą. Jak wybrać najlepszy?

Jak wybrać węgiel?

Praktycznie w każdym większym mieście znajdują się składy opału, których główną działalnością jest sprzedaż węgla. Jednak nie każdy z nich oferuje taki sam towar. Tani węgiel, niekoniecznie będzie najlepszym wyborem, nie znaczy to jednak, że najdroższy sprawdzi się najlepiej.

Najważniejszym wyznacznikiem, który należy wziąć pod uwagę wybierając węgiel kamienny, jest stosunek ceny do jego jakości. Warto zatem sprawdzić takie parametry jak wartość opałowa, czyli inaczej kaloryczność węgla. To właśnie ona mówi nam, czy węgiel zapewni odpowiednią ilość ciepła. Pamiętajmy też, że w niektórych województwach wprowadzono ustawy antysmogowe, które zakazują palenia węglem niskiej jakości. Warto je sprawdzić, jeszcze przed zakupem.

Dobry węgiel kamienny 

Jeśli interesuje cię tani węgiel, który wyróżnia się dobrą jakością, warto zapoznać się z ofertą firmy. Działa ona na polskim rynku od 2016 roku, a ważną częścią jej działalności jest dystrybucja węgla kamiennego. Jako producent, a także importer węgla, firma prowadzi zarówno sprzedaż detaliczna, jak i hurtową.

W ofercie można znaleźć węgiel kamienny w czterech rozmiarach – kostka, orzech, ekogroszek i miał. Jest to opał najwyższej jakości, który nadaje się do wszystkich typów pieców. Wyróżnia go także tzw. „czystość złoża”. Oznacza to, że ma wyjątkowo niską zawartość zanieczyszczeń.