Zabieg in vitro – wskazania i rodzaje

Inseminacja i zabieg in vitro to często ostania (i jedyna) szansa na zostanie rodzicami – i dlatego też coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie. Oba rodzaje zabiegów przeprowadza klinika leczenia niepłodności Katowice. W tym mieście (podobnie jak w wielu innych) działa klinika, która pomogła już wielu parom. Specjalizuje się w zabiegach in vitro, których skuteczność stoi na wysokim poziomie. Jakie są wskazania i rodzaje takiego zabiegu?

Wskazania do zabiegu in vitro

Problemy z zajściem w ciążę i jej utrzymanie to główne nieprawidłowości, którymi zajmuje się klinika leczenia niepłodności Katowice. To miasto, w którym mieści się jedna z najbardziej znanych klinik, w której przeprowadza się zarówno zabiegi inseminacji, jak i in vitro. Wskazaniami do tego drugiego są przede wszystkim:

  • niepłodność idiopatyczna (o niewyjaśnionych przyczynach)
  • endometrioza
  • niedrożność jajowodów

A ponieważ niepłodność dotyczy nie tylko kobiet, ale też mężczyzn, to wskazaniem do odwiedzenia kliniki leczenia niepłodności są też obniżone parametry nasienia, które także kwalifikują się do podjęcia odpowiedniej terapii.

Podstawowe rodzaje in vitro

Zabieg in vitro dzieli się na kilka odmian i rodzajów. Te najpowszechniejsze to:

  • IVF – umieszczenie w naczyniu hodowlanym komórek jajowych z nasieniem, w którym dochodzi do samoistnego zapłodnienia
  • ICSI – bezpośrednie wprowadzenie plemników do komórki jajowej
  • pICSI – wyselekcjonowanie plemników wykazujących zdolność łączenia się z kwasem hialuronowym

Dwie pozostałe metody to IMSI (polegająca na jeszcze dokładniejszej selekcji plemników) oraz TESA (w której plemniki są pozyskiwane podczas biopsji jąder). O wyborze konkretnej metody każdorazowo decyduje lekarz prowadzący.

Coraz więcej par ma problem z poczęciem potomstwa. W takiej sytuacji często jedynym rozwiązaniem jest klinika leczenia niepłodności Katowice, to miejsce jednej z nich. Klinika, która może pochwalić się dużym doświadczeniem, skutecznością i wsparciem na każdym etapie terapii.