Zabezpieczenie domu, mieszkania i firmy

EI Electronics to firma, którą warto poznać. Jest to producent czujników oferujący nam czujki przeciwpożarowe i różnego rodzaju czujki czadu, a sprzedaż czujników prowadzona jest w imieniu tej firmy przez wiele polskich podmiotów. Dzięki nim możemy zabezpieczyć się przed ogniem i czadem.

Cichy zabójca chemiczny

Producent czujników oferuje nam przede wszystkim czujnik czadu, czyli tak zwany wykrywacz czadu. Każdy czujnik tlenku węgla będzie nas alarmował w momencie, kiedy w powietrzu, którym oddychamy, pojawi się tlenek węgla. Wykrywacz tlenku węgla jest niezbędny, ponieważ jest to gaz bezbarwny i bezwonny. Czujka tlenku węgla ostrzeże nas, zanim poczujemy zawroty głowy czy nudności. A w takim momencie jest już nierzadko za późno na skuteczną reakcję i uniknięcie śmierci. Produkcja czujników to ratowanie życia

Nie tylko czad

Detektor czadu to zazwyczaj także czujnik pożaru. Trzeba podkreślać, że czujnik tlenku i czujnik ognia to nie zawsze to samo urządzenie, ale powinniśmy wybierać czujniki z funkcją podwójną.

Kiedy bowiem pożar jest w fazie rozwojowej, czujka czadu może go nie wykryć. Zadziała tylko czujka pożarowa, ponieważ czadu jest jeszcze za mało, by dotarł do czujki. Producent czujników czadu zawsze zaznacza odpowiednie informacje na swoich produktach, więc należy się upewnić, że kupowany przez nas czujnik przeciwpożarowy zadziała tak szybko, jak to tylko jest możliwe.

Czujniki umieszczamy w miejscach krytycznych

Zakupione czujniki należy umieszczać tam, gdzie ryzyko pojawienia się ognia i dymu jest największe. Oznacza to nie tylko pobliże piecyków gazowych czy kotłów centralnego ogrzewania, ale też pobliże newralgicznej instalacji elektrycznej czy nasze sypialnie.