W jaki sposób ubiegać się o dofinansowanie?

Osoby niepełnosprawne borykają się z szeregiem problemów. Aby chociaż trochę ułatwić im funkcjonowanie, powstał PFRON, czyli Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. PFRON dofinansowanie to jedna z częściej wyszukiwanych fraz. Zobaczmy na jakie dofinansowanie dla niepełnosprawnych można liczyć.

PFRON, czyli co?

Zanim zaczniemy mówić o tym, na co można dostać dofinansowanie z PFRON zacznijmy od tego, czy ten fundusz w ogóle jest. Jest to fundusz celowy. Utworzono go po to, aby ułatwić funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym. Dofinansowanie z PFRON ma umożliwić rehabilitację osób dotkniętych niepełnosprawnością. Zakres działania funduszu jest jednak znacznie szerszy. Działanie funduszu opiera się na ustawie o rehabilitacji społecznej i zawodowej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

Dofinansowanie dla osób niepełnosprawnych

Jeśli chodzi o PFRON dofinansowanie, to można je uzyskać na przykład do wynagrodzenia dla osób niepełnosprawnych, jeśli takie zatrudniamy. PFRON dofinansowanie obejmuje również przystosowanie miejsca pracy tak, aby osoba niepełnosprawna mogła wykonywać na nim swoje obowiązki. Dofinansowanie z PFRON może obejmować również zakup tych urządzeń, które sprawią, że wykonywanie pracy przez osobę niepełnosprawną będzie prostsze.

Dofinansowanie dla osób niepełnosprawnych to bez wątpienia wielka szansa dla tych, którzy zmagają się z niepełnosprawnościami różnego rodzaju. Dofinansowanie dla niepełnosprawnych, o którym powiedzieliśmy to jedynie niewielki wycinek tego, co obejmują PFRON dofinansowania.