Składniki karmy dla psów

Karmy bezzbożowe dla psa cieszą się coraz większą popularnością. Polecają je lekarze weterynarii, którzy podkreślają, że takie karmy są dla czworonogów zdecydowanie zdrowsze. Nie wywołują reakcji alergicznych, dostarczają wszystkich niezbędnych dla psiego organizmu składników odżywczych. Co zawiera karma dla psów bez zbóż?

Składniki pochodzenia roślinnego

Karma dla psa bez zbóż zawiera składniki pochodzenia roślinnego. Mogą to być:

  • ziemniaki lub bataty;
  • marchew;
  • brokuł;
  • kalafior;
  • dynia.

Ziemniaki i bataty dostarczają czworonogom skrobi, która jest łatwo przyswajalnym cukrem.  Z kolei dynia korzystnie wpływa na psi układ odpornościowy, zaś pozostałe wymienione warzywa nie zawierają wiele kalorii, a dostarczają cennych witamin i minerałów. Co ważne, bezzbożowa karma dla psa zawierająca takie składniki nie jest obciążeniem dla układu pokarmowego i nie wywołuje reakcji alergicznych.

Składniki pochodzenia mięsnego

Karma dla psa bez zbóż zawiera nie tylko składniki pochodzenia roślinnego, ale również mięsnego. Może to być mięso drobiowe, wołowina, cielęcina, a także ryby i owoce morza. Rodzaj zastosowanego w karmie mięsa istotnie wpływa na jej cenę. Im lepsze i droższe mięso, tym oczywiście droższa karma. Warto jednak pamiętać, że dobra karma to mniejsze problemy ze zdrowiem u psa.

Karmy bezzbożowe są obecnie bardzo popularne. Sięga po nie coraz więcej właścicieli czworonogów. Karma dla psów bez zbóż jest dziś łatwo dostępna. Wystarczy postawić na dobry sklep oferujący karmę dla psów. Co ważne, dzisiaj bezzbożowa karma dla psa dostępna jest nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale również internetowych.