Letnie sukienki plus size – jakie wybrać?

Sukienki XXL mogą być tak samo modne i urocze jak te w mniejszym rozmiarze. Jednak podstawowym warunkiem dobrego wyglądu jest to, aby sukienki plus size były dobrze dobrane – i to zarówno pod względem kroju, jak i wzorów czy kolorów. Powinny o tym pamiętać panie noszące właśnie sukienki XXL. Tym bardziej, iż obecnie nie ma problemu z zaopatrzeniem się w modne duże rozmiary. Sukienki tego typu są dostępne w bardzo wielu sklepach. A szczególnym rodzajem takich sukienek są sukienki dla puszystych na porę letnią. Jak je wybrać, aby prezentować się dobrze i elegancko? Oto kilka rad. 

Jaką sukienkę XXL kupić?

Sukienki w dużych rozmiarach przeznaczone do noszenia latem powinny charakteryzować się kilkoma podstawowymi zasadami. Wśród nich warto wymienić te najważniejsze:

  • krzykliwe i wyraziste desenie powinny znajdować się z dala od problematycznych części ciała (kobiety z szerokimi ramionami, zaokrąglonym brzuchem i dużymi piersiami powinny wybierać sukienki XXL, w których wzory są umieszczone w dolnej części, natomiast panie o okrągłych biodrach, masywnych udach i sporych pośladkach odwrotnie – tutaj wzory powinny być w górnej części sukienki)
  • modne sukienki dla puszystych powinny posiadać duże i wyraziste motywy (drobne wzory poszerzają)
  • letnie sukienki dla puszystych powinny posiadać rozporek, wycięcia na ramionach lub duży dekolt (sukienki zabudowane nie są wskazane)

Wymienione wyżej zasady sprawią, iż nawet sukienki w dużych rozmiarach będą się prezentowały naprawdę dobrze.

Warto postawić na dodatki

Letnie sukienki plus size dobrze prezentują się z rożnymi dodatkami, na które warto postawić. Sukienki XXL dobrze wyglądają z paskami i szarfami wiązanymi w pasie (które podkreślają wcięcie), z dużymi kapeluszami (które odwracają uwagę od masywnej sylwetki), z szalami na ramionach (które równoważą szerokie biodra) i z dużymi torebkami. Połączenie sukienek w dużych rozmiarach z takimi dodatkami sprawi, iż każda kobieta w rozmiarze plus size będzie dobrze wyglądać.

Sukienki XXL mogą prezentować się naprawdę bardzo dobrze. Warunkiem jest to, aby zostały dobrane w odpowiedni sposób. Na szczęście wybór takich ciuchów jest bardzo duży. Tanie sukienki w dużych rozmiarach (i to zarówno te dopasowane, jak i sukienki oversize dla puszystych) są dostępne na stronie internetowej.