Kompleksowe leczenie osób uzależnionych

We współczesnym świecie liczba osób uzależnionych stale się zwiększa. Również w naszym kraju jest coraz więcej osób uzależnionych od alkoholu, narkotyków, hazardu czy Internetu. Na ogół osoby uzależnione, które chcą zerwać z nałogiem nie są w stanie poradzić sobie z tym samodzielnie. Ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych jest placówką, w której mogą liczyć na leczenie.

Nie tylko dla alkoholików

Ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych jest placówką, która oferuje bardzo szeroką ofertę. Leczenie alkoholizmu jest tylko częścią oferty, którą przygotowała ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych. Do ośrodka mogą zgłosić się także osoby, które są uzależnione od leków, multimediów, narkotyków czy dopalaczy.

Leczenie alkoholizmu i innych uzależnień prowadzone jest przez doświadczoną kadrę terapeutów. Leczenie alkoholizmu to najlepszy sposób na powrót do normalnego funkcjonowania. Ośrodek dla alkoholików przygotował kompleksową ofertę. Terapią może zostać objęta także rodzina osoby, która jest uzależniona.

Jak długo trwa pobyt w ośrodku?

Leczenie alkoholizmu i innych uzależnień jest procesem, który trwa bardzo długo. Ośrodek dla alkoholików proponuje pobyty, które trwają przynajmniej sześć tygodni. Każdy pacjent jest jednak traktowany indywidualnie. A to znaczy, że jeśli jest taka potrzeba, to pobyt w ośrodku może zostać przedłużony. Można też go skrócić po konsultacji z terapeutami.

Ośrodek dla alkoholików położony jest w pięknej okolicy. Oferuje terapię indywidualną i grupową. Wspiera także rodziny osób uzależnionych.