Fundusz, który pomaga niepełnosprawnym

Z myślą o osobach niepełnosprawnych utworzony został PFRON, czyli Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pozyskane z niego środki mają sprawić, że funkcjonowanie osób dotkniętych różnego rodzaju niepełnosprawnościami będzie prostsze. Na co można dostać dofinansowanie z PFRON?

Niwelowanie barier architektonicznych

Jeśli chodzi o dofinansowanie dla niepełnosprawnych, to może ono zostać przyznane między innymi na zakup sprzętu, który pozwoli na niwelowanie barier architektonicznych. Takie dofinansowanie z PFRON przyznawane jest jednak tylko tym osobom niepełnosprawnym, które mają pierwszą lub drugą grupę inwalidzką. Stawiając na PFRON dofinansowanie, można liczyć na opłatę do konkretnego urządzenia.

Może to być na przykład podnośnik pionowy, krzesełko przyschodowe bądź platforma schodowa. Warto wiedzieć, że wysokość dofinansowania w tym przypadku może wynosić nawet 95% wartości urządzenia. Jest to więc naprawdę bardzo duża kwota, która sprawia, że warto starać się o dofinansowanie z PFRON.

Gdzie złożyć wniosek?

Dofinansowanie dla osób niepełnosprawnych z funduszu PFRON przyznawane jest dopiero po złożeniu wniosku. Składa się go w takich instytucjach, jak Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Wniosek o PFRON dofinansowanie należy złożyć w instytucji właściwej dla naszego miejsca zamieszkania. Ci, którzy mają problem z samodzielnym wypełnieniem wniosku o dofinansowanie dla niepełnosprawnych mogą skorzystać z pomocy firm, które zajmują się tym profesjonalnie.

PFRON pomoc dla niepełnosprawnych to ogromna szansa dla wszystkich doświadczonych przez los niepełnosprawnością. Dofinansowanie dla niepełnosprawnych może być naprawdę wysokie.