Do czego służy szlifierka kątowa?

Szlifierki kątowe należą do bardzo przydatnych elektronarzędzi. Można je wykorzystać do bardzo wielu prac. Szlifierki kątowe służą bowiem nie tylko do szlifowania, ale także do cięcia różnych materiałów.

Do czego można wykorzystać szlifierke kątową?

Szlifierka kątowa doskonale sprawdza się do szlifowania i cięcia twardych materiałów. Można je wykorzystać cięcia blachy, elementów konstrukcyjnych wykonanych z betonu, cięcia prętów zbrojeniowych. Na rynku dostępne są obecnie szlifierki kątowe, które różnią się nie tylko mocą, ale także rodzajem zasilania.

Do tych bardzo popularnych zalicza się szlifierki kątowe akumulatorowe. Nie bez powodu szlifierki kątowe akumulatorowe cieszą się dużą popularnością. Są one bowiem o wiele bardziej wygodne niż szlifierki zasilane z gniazdka. Szlifierki kątowe akumulatorowe są bezprzewodowe. Znaczy to, że szlifierki kątowe na baterie można wykorzystywać tam, gdzie nie ma dostępu do gniazdka.

Szlifierki kątowe na baterie: jaka moc?

Szlifierki kątowe na baterie mogą mieć taką samą moc, jak szlifierki zasilane z gniazdka. Do niewielkich prac wystarcza szlifierka kątowa na baterie o moc 450 – 900 W. W sprzedaży dostępna jest też szlifierka kątowa na baterie, która ma moc 2000 W.

Jeśli chodzi o producenta, to na polecenie zasługują szlifierki Milwaukee. Mają one mnóstwo zalet. Szlifierki Milwaukee są stosunkowo lekkie i poręczne. Szlifierki kątowe na akumulator dobrej marki mają wysoką skuteczność. Ponadto szlifierki kątowe na akumulator, takie jak szlifierki Milwaukee mają wysokie obroty.