Dlaczego występuje u dorosłych nietrzymanie moczu?

Zastanówmy się, dlaczego u osób dorosłych, szczególnie w starszym wieku, występuje problem nietrzymania moczu. Do najczęstszych dolegliwości, z którymi związana jest Inkontynencja, zalicza się obciążenie mięśni macicy, u kobiet jest to okres ciąży oraz porodu. Nietrzymanie moczu może także wystąpić u osób otyłych czy kobiet w okresie menopauzalnym. Kiedy na co dzień zmagamy się z częstymi zaparciami bądź chorobami układu moczowego, zawsze wtedy możemy mieć zwiększone problemy z nietrzymaniem moczu.

Jak leczyć nietrzymanie moczu?

Na nietrzymanie moczu doraźnie stosuje się majtki na nietrzymanie moczu wielorazowe oraz pieluchy jednorazowe, jednak warto udać się do lekarza specjalisty, który może przepisać odpowiednie leki bądź zapisać na zabieg, dzięki któremu mięśnie macicy w przypadku kobiet zostaną wzmocnione. Jeżeli sami nie potrafimy poradzić sobie z problemem nietrzymania moczu, powinniśmy stosować majtki na nietrzymanie moczu do prania, aby zachować jak największy komfort podczas przebywania w miejscach publicznych.

Osoby starsze i problem z nietrzymaniem moczu

Problem nietrzymania moczu dotyczy głównie osób starszych. Wtedy, gdy lekarz nie decyduje się już na leczenie zabiegowe, najlepiej zastosować najbardziej chłonne pampersy dla dorosłych, dzięki którym każdy może mieć komfort przebywania w miejscach publicznych.

W innych przypadkach można zastosować zabiegi, do jakich zalicza się ostrzykiwanie ścian pęcherza toksyną botulinową czy wszczepienie beznapięciowej taśmy podtrzymującej cewkę moczową. Każdy z tych zabiegów to inny poziom skuteczności, zalecany w różnym wieku i różnym osobom. Jeżeli zmagasz się z problemem nietrzymania moczu, koniecznie zgłoś się na wizytę do lekarza specjalisty.