Dachy i membrany – co warto wybrać?

Membrana dachowa to jeden z kilku elementów, które składają się na konstrukcję dachową. Każdy z nich jest bardzo ważny i pełni swoją funkcję. W efekcie to właśnie te części składowe odpowiadają za jakość oraz wytrzymałość całego dachu oraz decydują o jego funkcjonalności. Dlatego też projektując dach, nie można zapomnieć o żadnej z części.

Jako producent membran dachowych mamy w swojej ofercie jedynie produkty najwyższej jakości. Nasze rozwiązania obejmują dachy przemysłowe oraz mieszkalne na bazie membran spełniających światowej klasy standardy. Dokładamy wszelkich starań, aby oferowane przez nas systemy dachowe w pełni odpowiadały na oczekiwania klientów. Zapoznaj się z ofertą firmy i wybierz najlepsze rozwiązanie dla swojego projektu. 

Funkcje membrany dachowej

Zadaniem membrany dachowej jest odprowadzanie wilgoci z ocieplenia oraz ochrona przed wilgocią z zewnątrz. Pełni ona więc bardzo ważną funkcję w systemie termoizolacji oraz hydroizolacji budynków. Na ogół membranę montuje się na krokwiach pod więźbą dachową. W zależności od potrzeb projektu dostępne są membrany m.in.:

  • czterowarstwowe, 
  • paroprzepuszczalne trójwarstwowe,
  • dwuwarstwowe o wysokiej przepuszczalności, 
  • odbijające promienie słoneczne.

Dobierając odpowiednią do budynku membranę, trzeba zwrócić uwagę na pełnione przez nią funkcje. W zależności od wybranego produktu oprócz zabezpieczenia przed wilgocią, membrana dachowa może mieć także dodatkowe zastosowanie. 

Membrana dachowa – niezbędny element dachu

Ze względu na to, że membrana dachowa pełni bardzo ważną funkcję, powinna być wykonana z materiałów najwyższej jakości. Zakładając taki produkt, możemy mieć pewność, że będzie on dobrze spełniał swoje zadanie przez długi czas. Membrany dachowe są dostępne w różnych cenach. W zależności od ich grubości, przeznaczenia oraz dodatkowych zastosowań. 

Zobacz także:

  • dach odwrócony,
  • dach łukowy,
  • membrany paroprzepuszczalne,
  • membrana pvc