Czy to jest realnie użyteczne?

Taśma pakowa przezroczysta jest bardzo tania. Zwłaszcza jeśli decydujemy się na zakup dużej rolki możemy liczyć na to, że w przeliczeniu na jeden metr bieżący zapłacimy naprawdę małe pieniądze. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że rzeczy tanie nie są jednak zazwyczaj zbyt wytrzymałe i użyteczne. W tym wypadku jest inaczej.

Niezwykła moc akrylu

Taśma przezroczysta zawdzięcza swoje właściwości przede wszystkim żywicom akrylowym, z których jest złożona. Są to polimery, które w sposób zaskakująco skuteczny są w stanie wiązać się i nie ustępować w nawet w bardzo trudnych warunkach, chociaż oczywiście nie można też przesadzać.

Typowe taśmy samoprzylepne najlepiej sprawdzają się w temperaturze od plus pięciu do około pięćdziesięciu stopni Celsjusza i w takich temperaturach powinny być naklejane. Po naklejeniu są w stanie wytrzymać więcej i można spokojnie stosować je w miejscach, gdzie temperatura spadnie do około minus dziesięciu lub wzrośnie do ponad sześćdziesięciu stopni.

Dobrze przygotuj powierzchnię

Taśma transparentna, kiedy już się przyklei, będzie trzymać bardzo dobrze. Ważne jest tylko, by przyklejać ją do odpowiednio przygotowanej powierzchni. Jeśli ta będzie tłusta lub jeśli będzie uszkodzona, taśma się po prostu nie przyklei i wtedy będziemy narzekali na jakość taśmy. Prawda będzie jednak taka, że to przez nasze zaniedbania pojawią się problemy. Uważać też trzeba ze źródłami otwartego ognia.

Taśmy tego typu są niestety bardzo nieodporne na ogień i już niewielki płomyk może je totalnie zniszczyć. Taśmy nie przepadają też za wilgocią, ale jeśli są dobrze przyklejone, nie ma najmniejszego problemu z oblewaniem ich wodą. To im nie zaszkodzi.