Czy taśma jest wytrzymała?

Taśma przezroczysta ma opinię typowej rzeczy dobrej, bo taniej, która może być łatwo i szybko wykorzystana przy każdej okazji, ale nie należy specjalnie na niej polegać, ponieważ nie jest to coś solidnego. Taka opinia związana jest z niską ceną taśmy i chociaż oczywiście taśma transparentna ma swoje ograniczenia, nie należy jej traktować jako czegoś słabego i delikatnego. Tak wcale nie jest.

Taśmy a wysokie temperatury

Pierwsza kwestia to temperatura. Taśma pakowa przezroczysta najlepiej sprawdza się w temperaturze pokojowej, a w wyższych temperaturach staje się wyraźnie bardziej plastyczna. Nie jest to jednak realny problem, ponieważ jeśli my jesteśmy w stanie przebywać w jakimś miejscu, taśma pakowa także będzie dobrze działała w takim otoczeniu.

Uważać należy jedynie z otwartym ogniem, ponieważ ten od razu taśmę zapali. Jeśli chodzi o niskie temperatury, krótkie wystawienie nawet na duży mróz nie będzie problemem. Jeśli jednak taśma na mrozie będzie dłużej, może zacząć się robić krucha i utracić niektóre właściwości.

Taśmy kontra woda

Wilgoć może być tutaj problemem, ale nie należy panikować. Przyklejanie taśmy na mokre powierzchnie to zły pomysł. Niczego ogólnie nie należy naklejać na powierzchnie mokre lub tłuste. Taśmy samoprzylepne nie są pod tym względem żadnym wyjątkiem. Przed ich wykorzystaniem trzeba odpowiednio przygotować powierzchnię, ale potem można z nich korzystać wręcz jak z izolatora. Jeśli coś zostanie dobrze zaklejone, taśma będzie chroniła tę rzecz przed działaniem wilgoci. Możliwe jest nawet bezpośrednie polewanie wodą tak przygotowanej rzeczy, chociaż oczywiście nie jest to najlepszy pomysł, bo może przeciekać na brzegach taśmy.